Korp! Ugala tähistab oma 105. aastapäeva

07.11.2018

Korp! Ugala tähistab nädalavahetusel oma 105. aastapäeva. Traditsiooniliste koosolekute, auhinnatseremooniate ja tänuürituste kõrval, leiab aset ka rohkelt avalikkust kaasavat tegevust, millest silmapaistvam on juubelikontsert „Loomine ei lõpe kunagi“, millel astuvad üles Eesti Rahvusmeeskoor ja Tartu Noortekoor. Spetsiaalselt Ugala juubeliks kirjutas helilooja Pärt Uusberg kooriteose „Loomine ei lõpe kunagi“ Artur Alliksaare sõnadele ja mille esmaettekande au kuulub Tartu Noortekoorile.

Juubelikontsert „Loomine ei lõpe kunagi“, toimub neljapäeval, 8. novembril kell 19 Tartu Ülikooli aulas. Kontsert on avalik ja tasuta. Meeskoori ja noortekoori esituses tuleb esitamisele Eesti koorimuusika kullavaramu. Nii on sellel õhtul RAM-i repertuaaris heliloojate Ester Mägi, Aleksander Läte, Konstantin Türnpu, Mart Saar, Tuudur Vettik, Eduard Tubin, Artur Kapp, Cyrillus Kreek ja Pärt Uusbergi muusika. RAM esitab kontserdil ka itaalia helilooja Giovanni Bonato verivärske kooriteose „Sügav rahu“.

Korp! Ugala vilistlane Indrek Mustimets ütles: „Tartu Noortekoori ja Eesti Rahvusmeeskoori kontsert on kingitus Ugala 105. aastapäevaks ja heaks märgiks Tartule ja meie kodule Eesti meele ja eesti keele hoidmise ja kasvatamise eest. Võta kontserdist osa ja kutsu ka oma lähedased ja sõbrad kontserdile!“

Olulise sündmusena tõstab korporatsioon Ugala esile ka Eesti vaibakunstniku Anu Raua poolt Ugala juubeliks kootud seinavaipa „Ühtsel sammul“, mis kujutab endast lõnga kootud Ugala põhimõttelisi väärtusi – isamaa, sõprus, ausus. vil! Mustimets ütleb, et vaiba kudumine sai teoks hea idee ja korp! Ugala aastapreemia kohtumisel ehk siis vaibakudumist rahastas Silva ja Endel Pooli korp! Ugala aastapreemia. Nii avataksegi reedel, 9. novembril kell 12 korp! Ugala konvendis (J. Kuperjanovi 16) Eesti tekstiilikunsti Meistri Anu Raua Ugalale kootud vaip „Ühtsel sammul“. See monumentaalne vaip jääb statsionaarselt Ugala konventi ja seda saab konvendis imetleda ja sellest mõtteid koguda. Hingedepäeval süütasid Ugala liikmed üle maailma oma lahkunud vendade mälestuseks küünlaid nii oma kodudes kui ka vendade kalmudel. Reede hommikul asetab korp! Ugala esindus mälestuspärja Kalevipoja monumendi juurde ning õhtul on kavas traditsiooniline ball. Laupäeval toimub Tartu Jaani kirikus tänuteenistus lahkunud vendade mälestuseks ja tänuks. Laupäevase päeva kulminatsiooniks on koosolekud ja õhtune vennastuspidu. Pühapäeval tähistab korporatsioon Ugala isadepäeva oma konvendi aias.

Korp! Ugala on akadeemiline organisatsioon, mis ühendab alates 1913. aastast oma must-sini-valge lipu alla eesti rahvusest meessoost tudengeid ja vilistlasi. Ugala lipukiri – isamaa, sõprus, ausus – väljendab nii Ugala eestimeelsust kui omavaheliste sõprussidemete loomise ja hoidmise tähtsust. Samuti peab Ugala oluliseks akadeemilist haridust ning toetab igati oma liikmeid selle omandamisel.

Info sündmuste kohta:
Korp! Ugala vilistlane Indrek Mustimets
506 3076
indrekindrek@gmail.com