Ugalast lühidalt

Korp! Ugala on akadeemiline organisatsioon, mis ühendab alatest 1913. aastast oma must-sini-valge lipu alla Eesti rahvusest meessoost tudengeid ja vilistlasi.
Meie lipukiri – isamaa, sõprus, ausus – väljendab nii Ugala eestimeelsust kui omavaheliste sõprussidemete loomise ja hoidmise tähtsust. Samuti peab Ugala oluliseks akadeemilist haridust ning toetab igati oma liikmeid selle omandamisel.
Ugala on koht, kus ühise laua taga saavad kokku tudeng, õppejõud ja vilistlane. Erinevatelt elualadelt sealjuures.

Ülesehitus

Korporatsioonile iseloomulikult jaguneb Ugala vilistlaskoguks ning tegevkonvendiks.
Vilistlaskogusse kuuluvad ülikooli lõpetanud liikmed, kes toimekalt enam korporatsiooni elust osa võtta ei saa. Vilistlastel otsesed kohustused enamasti puuduvad, kuid see ei tähenda, et neid Ugalas näha poleks.
Vilistlaskogusse kuuluvad ühtlasi vilistlasena Ugalasse astunud liikmed – lihtvilistlased.
Tegevkonventi kuuluvad liikmed, kel ülikool on parasjagu pooleli. Tegevkonvent jaguneb omakorda tegevliikmeteks, buršvilistlasteks ning lihtliikmeteks.
Tegevliikmete õlgadel on korporatsioonielu käigushoidmine. Selle alla läheb kõik alates ürituste korraldamisest kuni igapäevaelu probleemide lahendamiseni välja.
Buršvilistlased on need Ugala liikmed, kel õpingud pooleli või korporatsiooni elust millegi pärast osa ei saa võtta.
Lihtliikmed ehk rebased on Ugala liikmed, kes korporatsioonielu alles õpivad tundma. Olenevalt lihtliikme tublidusest kestab see ajavahemik 2-4 semestrit ja lõppeb värvide andmise ning tegevliikmeks vastuvõtmisega.

Igapäevaelu

Ugala tegutseb peaasjalikult Tartus, kus aadressil Kuperjanovi 16 on meil oma maja – konvent.
Konvent on koht, kuhu iga Ugala liige alati võib tulla. Nii kasutavad seda võimalust tegevliikmed ja rebased, kel kahe loengu vahel millegipärast auk on sattunud ning vilistlased, kel pärast tööd on aega üks õlu võtta.
24 tundi ööpäevas on Ugalas valvur ehk proomus, kes majal silma peal hoiab ning vajadusel õllekeldri ukse lahti teeb. Proomuskohustust täidavad korra kuus nii tegevliikmed kui rebased.

Sündmused

Igal teisipäeval peab tegevkonvent koosolekuid, kus arutatakse läbi tähtsamad teemad ning kerkinud küsimused. Rebaste jaoks toimuvad nädala sees lisaks laulu- ja vanamehetunnid. Viimastes õpetatakse rebastele selgeks Ugala kombed.
Lisaks on meie liikmetel võimalus osaleda näiteks jalgpalli-, võrkpalli- ja ragbitrennis.
Aastas kaks korda toimub kommerss, mis sisuliselt on traditsioonilises vormis kokkutulekupidustused. Emakeelse ülikooli sünnipäeval detsembri alguses leiab siin aset ka ülikooli balli järelpidu.
Igal aastal, 30. aprillil toimub Ugalas aga volbripidu, mil uksed on avatud ka mitteorganiseerunud inimestele. Pidulik riietus samas kohustuslik.

Loe lisaks:

Ugala ajalugu
Välismärgid ja põhimõtted