01.04.2019

 

 


Kus toimub vägevaim volbripidu? Muidugi korp! Ugalas!

Uksed avame kell 23.00.

Avatud on baarid ja tagaaiast on võimalik leida nii kehakinnitust kui ka lõkkesoojust. Hommikut tervitame kosutava supiga, mida meisterdab meie oma kulinaarne guru!

Peole pääseb ainult viisakas riietuses. Kes ikka veel ei tea, mida see tähendab, siis olge mureta, tuleb visuaalne selgitus!

Volber, nii nagu alati, on kõigile prii.

Üritus on leitav ka Facebookis!


12.03.2019

Korporatsioon Ugala tervitab emakeelepäeva legendaarse ansambli „Johanson ja Vennad“ kontserdiga „Lahtilükkamine“ oma konvendis (Kuperjanovi 16).

Korp! Ugalal on traditsioon tähistada kahte Eestile olulist päeva muusikalise tervituse, kontserdiga – need kontserdid on emakeelepäeva kontsert märtsis ja rahvusvahelise muusikapäeva kontsert oktoobris. Korp! Ugala korraldajad ütlevad, et eesti keele aastal ja emakeelepäeval soovitakse rohkem pöörata tähelepanu oma keelele ja keelekasutusele nii sõnas kui ka lauludes. Korp! Ugala on rahvuslik meeskorporatsioon, mille esimeseks põhimõttekski on „oma isade maad ja rahvast ja oma emakeelt armastada ning eesti rahvuslise kultuuri eest võidelda ja tema loomiseks kaasa töötada.“

„Johanson ja Vennad“ kontsert on avalik ja tasuta ning kontserdile oodatakse akadeemilise pere liikmeid, noori ja vanu tartlasi (lapsed on väga teretulnud). Koostöös korp! Sororitas Estoniae liikmetega on võimalik peale kontserti maitsta einelauas häid suupisteid ja jooke. Kontsert toimub korp! Ugala konvendis neljapäeval, 14. märtsil kell 19.

Kontakt ja korraldus:
Indrek Mustimets, 506 3076


07.11.2018

Korp! Ugala tähistab nädalavahetusel oma 105. aastapäeva. Traditsiooniliste koosolekute, auhinnatseremooniate ja tänuürituste kõrval, leiab aset ka rohkelt avalikkust kaasavat tegevust, millest silmapaistvam on juubelikontsert „Loomine ei lõpe kunagi“, millel astuvad üles Eesti Rahvusmeeskoor ja Tartu Noortekoor. Spetsiaalselt Ugala juubeliks kirjutas helilooja Pärt Uusberg kooriteose „Loomine ei lõpe kunagi“ Artur Alliksaare sõnadele ja mille esmaettekande au kuulub Tartu Noortekoorile.

Juubelikontsert „Loomine ei lõpe kunagi“, toimub neljapäeval, 8. novembril kell 19 Tartu Ülikooli aulas. Kontsert on avalik ja tasuta. Meeskoori ja noortekoori esituses tuleb esitamisele Eesti koorimuusika kullavaramu. Nii on sellel õhtul RAM-i repertuaaris heliloojate Ester Mägi, Aleksander Läte, Konstantin Türnpu, Mart Saar, Tuudur Vettik, Eduard Tubin, Artur Kapp, Cyrillus Kreek ja Pärt Uusbergi muusika. RAM esitab kontserdil ka itaalia helilooja Giovanni Bonato verivärske kooriteose „Sügav rahu“.

Korp! Ugala vilistlane Indrek Mustimets ütles: „Tartu Noortekoori ja Eesti Rahvusmeeskoori kontsert on kingitus Ugala 105. aastapäevaks ja heaks märgiks Tartule ja meie kodule Eesti meele ja eesti keele hoidmise ja kasvatamise eest. Võta kontserdist osa ja kutsu ka oma lähedased ja sõbrad kontserdile!“

Olulise sündmusena tõstab korporatsioon Ugala esile ka Eesti vaibakunstniku Anu Raua poolt Ugala juubeliks kootud seinavaipa „Ühtsel sammul“, mis kujutab endast lõnga kootud Ugala põhimõttelisi väärtusi – isamaa, sõprus, ausus. vil! Mustimets ütleb, et vaiba kudumine sai teoks hea idee ja korp! Ugala aastapreemia kohtumisel ehk siis vaibakudumist rahastas Silva ja Endel Pooli korp! Ugala aastapreemia. Nii avataksegi reedel, 9. novembril kell 12 korp! Ugala konvendis (J. Kuperjanovi 16) Eesti tekstiilikunsti Meistri Anu Raua Ugalale kootud vaip „Ühtsel sammul“. See monumentaalne vaip jääb statsionaarselt Ugala konventi ja seda saab konvendis imetleda ja sellest mõtteid koguda. Hingedepäeval süütasid Ugala liikmed üle maailma oma lahkunud vendade mälestuseks küünlaid nii oma kodudes kui ka vendade kalmudel. Reede hommikul asetab korp! Ugala esindus mälestuspärja Kalevipoja monumendi juurde ning õhtul on kavas traditsiooniline ball. Laupäeval toimub Tartu Jaani kirikus tänuteenistus lahkunud vendade mälestuseks ja tänuks. Laupäevase päeva kulminatsiooniks on koosolekud ja õhtune vennastuspidu. Pühapäeval tähistab korporatsioon Ugala isadepäeva oma konvendi aias.

Korp! Ugala on akadeemiline organisatsioon, mis ühendab alates 1913. aastast oma must-sini-valge lipu alla eesti rahvusest meessoost tudengeid ja vilistlasi. Ugala lipukiri – isamaa, sõprus, ausus – väljendab nii Ugala eestimeelsust kui omavaheliste sõprussidemete loomise ja hoidmise tähtsust. Samuti peab Ugala oluliseks akadeemilist haridust ning toetab igati oma liikmeid selle omandamisel.

Info sündmuste kohta:
Korp! Ugala vilistlane Indrek Mustimets
506 3076
indrekindrek@gmail.com


21.09.2018

Korp! Ugala tähistab 1. oktoobril kell 19 rahvusvahelist muusikapäeva kontserdiga, millel esinevad pianist Kadri-Ann Sumera ja metsosopran Iris Oja.
Kõlavad parimad Eesti palad: Mägi, Saar, Tormis, Sumera.

Korp! Ugalas on kahe Tartu klaverimeistri klaverid: Johannes Wihma värskelt renoveeritud pianiino ja Robert Rathke tiibklaver. Just need vanad ja väärikad pillid saavad sellel muusikapeol peakangelasteks! Tule ja saa osa headest helidest!

Kontsert on tasuta. Kontserti toetavad in spe Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital ja korp! Ugala.


27.08.2018

Hea organiseerumata meestudeng!

Korporatsioon Ugala ootab Sind 2018 sügissemestril neljale külalisõhtule. Nende ürituste raames on Sul võimalus saada aimu, millised mehed on koondunud korp! Ugala must-sini-valge trikoloori alla, mida Kuperjanovi tänava majas tehakse ja miks see hea on.

Külalisõhtud toimuvad 4. septembril, 14. septembril, 3. oktoobril ja 18. oktoobril, algusajaks kl 20.

Osavõtt on tasuta ja külalistelt eeldame soliidset riietust.

Ürituste kohta leiab jooksvalt rohkem teavet korp! Ugala Facebooki lehelt.


24.04.2018

Korp! Ugala avab taaskord volbriööl oma uksed, et üks korralik volbripidu pidada!

Uksed avame kell 23.00.

Pealavale on oodata alates südaööst APELSIN ja kell kolm alustab särtsakas duo LIINA & SUPERVOVA. Pidu jätkab DJ SHUFFEL aegumatute hittidega!

Kindlasti tasub läbi astuda alternatiivmaailmast “Kütteruum”, kus kraade tõstavad DJ-d Kapten Kark ja Suur Pauk, lisaks külalisesineja(d). Kütteruum alustab südaööl!

Avatud on baarid ja tagaaiast on võimalik leida nii kehakinnitust, vesipiipu kui ka lõkkesoojust. Hommikut tervitame kosutava supiga.

Peole pääseb soliidses riietuses.

Facebooki üritus – https://www.facebook.com/events/1997080686972223/


30.01.2018

Hea organiseerumata meestudeng!

Korporatsioon Ugala ootab Sind 2018 kevadsemestril kolmele külalisõhtule. Nende ürituste raames on Sul võimalus saada aimu, millised mehed on koondunud korp! Ugala must-sini-valge trikoloori alla, mida Kuperjanovi tänava majas tehakse ja miks see hea on.

Külalisõhtutest lähemalt!

13. veebruaril lahkame väga tähtsaid küsimusi – kes me oleme, kus me oleme, miks me oleme? Retrospektiivide ja perspektiivide üle arutlemisel ei saa unustada, et algab kevadsemester ja see tuleb meeleolukalt vastu võtta!

20. veebruaril juhatavad vägesid kuldrebased. Elu näinud ja tegusid teinud meeste käe all ei saa õhtu olla midagi vähemat kui unustamatu. Võimsad laulud, innustavad sõnavõtud ja kulinaarsed elamused on ürituse lahutamatud osad.

28. veebruaril kaldume kõrvale tavapärasest õllelauast. Koos Eesti Naisüliõpilaste Seltsi liikmete ja külalistega saab teoks ühiskülalisõhtu… ja seda Skandinaavia tudengiorganisatsioonidele omase piduõhtu vormis! Üks korralik Põhjamaade piduõhtu sisaldab 3-käigulist õhtusööki, hoogsat kava ja vahvaid ootamatusi.

Osavõtt on tasuta ja külalistelt eeldame soliidset riietust.

Üritus on leitav ka Facebookist.


29.08.2017

Hea organiseerumata meestudeng või vilistlane

Sel semestril on külalisõhtud 5. ja 12. septembril ning 10. oktoobril.
Nendel vahvatel õhtutel on võimalik lähemalt tuttavaks saada meie liikmete ja konvendihoonega ning teada saada nii mõndagi korporatsioonielust. Sõnavõttude, laulude ja melu kõrvalt leiab ka söögi- ja joogipoolist.

Üritused on tasuta, aga külalistelt ootame soliidset riietust, mille parimaks näiteks on must ülikond.

Võta sõber kaasa ja tule veeda aega heas seltskonnas!

Vaata lisa Facebookis


16.11.2016

Head sõbrad!

Detsembrikuu esimese päeva viimasel minutil avab korp! Ugala oma uksed kõigile külalistele, et maha pidada üks traditsiooniline Poslebala. Tartu Ülikooli aastapäevaballi ametlik järelpidu pakub võimalust hoogsaks jalakeerutuseks ning loomulikult on avatud ka baar.

Muusikat mängib SAEKOJA DIXIE BAND
ja pidu kestab, kuni külalisi jätkub.

Riietus soliidne.

Üritus on kajastatud ka Facebookis

posle2016-01


30.08.2016

bänner

Hea organiseerumata meessoost tudeng või vilistlane,

korporatsioon Ugala ootab Sind oma külalisõhtutele 8. septembril, 20. septembril ja 7. oktoobril, algusega kell 20:00. Toimumiskohaks on korp! Ugala konvendihoone, aadressil Kuperjanovi 16. Külalistelt ootame pidulikku riietust.
Lisainfo korp! Ugala ja liikmeks astumise kohta.


Vanemad postitused »