Korp! Ugala idee Tartu linna kaasavas eelarves

24.09.2014

Korp! Ugala esitatud idee osaleb Tartu linna kaasava eelarve lõppvoorus

 

Korporatsioon Ugala poolt Tartu linna kaasava eelarve ideekonkursile esitatud idee pääses 25 parima idee hulka ning osaleb 6.-12. oktoobrini toimuval lõpp-hääletusel. Konkursi võitmisel saab Ugala võimaluse korraldada Tartus esimene Euroopa tudengikorporatsioonide ja -seltside vokaalansamblite festival „Gaudeamus igitur!“.

 

Tartu linnavalitsuse poolt läbiviidava kaasava eelarve protsessi lõppvalikusse valitud 25 idee hulka jõudnud korp! Ugala idee on korraldada 2015. aasta sügisel Tartus esimene Euroopa akadeemiliste tudengikorporatsioonide laulufestival „Gaudeamus igitur“.

 

Korp! Ugala vilistlane Andres Kalamees ütles, et korp! Ugalal on saja aasta pikkune laulutraditsioon ja paratamatult tekib soov kuulata ja õppida ka teiste maade tudengiorganisatsioonide lauluvara ja lauluoskusest. Kalamees lisas, et „Tartu on selliseks festivaliks ja kokkusaamiseks parim paik, tahame külalistele pakkuda esmaklassilist festivali ja kuulajaile väga kõrgetasemelist ansamblilaulu.“

2015. aasta sügisesse planeeritav festival toob Tartusse pikaks nädalavahetuseks enam kui sada ansamblilauljat Euroopa akadeemilistest organisatsioonidest. Tartus antavad kontserdid ja koolitused annavad hea ülevaate väga pikast tudengilaulutraditsioonist ja laseb kõigil ka ansamblilaulu õppes osaleda. Festivali tipphetkeks kujuneb galakontsert Tartu ülikooli aulas tudengilaulude ja –traditsioonide tutvustamisega. Festivalil osalevad kõrgetasemelised meesansamblid Eestist, Lätist, Saksamaalt, Šveitsist, Poolast, Austriast, Soomest ja Rootsist.

 

Korp! Ugala tegevliige Uku Püttsepp ütleb, et „kui seni on tudengilaul ja ansamblilaul olnud korporatsiooniseinte vahel ning satub headesse akadeemilistesse saalidesse haruharva, siis Tartusse planeeritav festival pakub tartlastele kena võimalust kuulata väga põnevat ja ilusat mitmehäälset ansamblilaulu väga kõrgetasemelises esituses. Need ei ole lihtsalt laulud, vaid igal laulul on oma lugu, mille juured ulatuvad mitmete sajandite taha.“

Kui festival Tartus õnnestub, siis on võimalik, et sellest saab uus traditsioon Euroopa tudengikorporatsioonide ja seltside hulgas ning võimalik, et see festival läheb Tartust Euroopasse rändama.

 

Korp! Ugala kutsub kõiki tartlasi andma oma hääl toreda ja unikaalse idee nr 25 esimese Euroopa tudengikorporatsioonide ja -seltside vokaalansamblite festival „Gaudeamus igitur“ poolt.

 

Korp! Ugala muusikatoimkond

’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’

Info:

vilistlane Andres Kalamees, 523 7544, andres.kalamees1@gmail.com