Korp! Ugala juubelialbum heidab pilgu aastasajasse

15.08.2013

Korp! Ugala juubeliks valmib 100-leheküljeline album, mis vaatleb Ugala ajalugu oma liikmete ja nende tegude kaudu. Uhke juubelialbum pakub lugejale põhjaliku ülevaate sellest, mis Ugala saja aasta jooksul toimunud on ning milliseid tegusid võib leida musta, sinise ja valge värvide tagant.

Albumi toimetajad vilistlased Juhani Püttsepp ja Kaarel Antons pakuvad albumis tutvumiseks ka pilgu ugalensiste suurtele tegudele: Theodor Luts ja tema filmid, Olaf Kopvillem ja tema laulud, Felix Oinas ja rahvaluuleteadus, Arnold Matteus ja tema arhitektitöö – kuni tänapäevaste tegelaste ja nende suurte tegudeni välja.

Eraldi tulevad vaatluse alla Ugala väliskoondised: Saksamaa, Kanada, USA, Austraalia, Rootsi ning sõpruslepinglased lätis, Rootsis ja Soomes. Juubelialbum ei tule niivõrd Ugala ajaloo fakte reastav, vaid püüab ladusas stiilis ülevaadet ja lugemist pakkuda kõigile huvilistele. Fookusesse võetakse ka Ugala konvent kui selline 21. sajandil tema erinevates eluavaldustes: promused, kneipe, kommerss, laulutund, suvepäevad jms. Raamat ilmutab ka neli suurt Ugala ühispilti eri veerandsajandeist.

Juubelialbumit on võimalik tellida ja raamat läheb juubelipidustuste käigus müüki parimatesse raamatupoodidesse. Ettetellijaile maksab album 15 eurot ja juubelipidustustel juba 20 eurot. Ugala-välised isikud võivad ettetellimuse teha aadressile indrekindrek@gmail.com.