Korp! Ugala tähistab sügisel 100. aastapäeva

09.08.2013

Korp! Ugala tähistab 2013. aasta sügisel oma sajandat aastapäeva. Terve aasta vältel toimuvad juubeliüritused kulmineeruvad novembri esimesel nädalavahetusel, mil Tartus toimuvad vennastuspidu ja mitmed teised ametlikud üritused.

Juubelipidustuste raamesse kuuluvad kevadkommerss, volbriöö, suvepäevad, suvekommerss saavad väärika punkti juubelipeoga Tartus 31. oktoober kuni 3. november, millele oodatakse enam kui 300 ugalensist üle terve maailma.

Juubelipidustused avab akadeemiline kontsert „Laulame Eestile!“ Tartu ülikooli aulas, kus esinevad Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor ja Tartu ülikooli kammerkoor ning jazzduo UMA. Spetsiaalselt Ugala juubeliks valmivad kaks kooriteost Ameerika Ühendriikides elavalt noorelt Eesti heliloojalt Jonas Tarmilt ja heliloojalt Timo Steiner. Teoste esmaettekanne toimubki sellel avalikkusele tasuta kontserdil ning kontserdist teeb salvestuse ja ülekande Klassikaraadio.

Korp! Ugala juubelipidustustel toimuvad jumalateenistus Tartu Jaani kirikus ja Vabadussõjas langenute mälestamine Kalevipoja monumendi juures. Akadeemilise pere suurim kokkusaamine leiab aset aga Vanemuise kontserdimajas, kus toimub aastapäevaball, mille peaesinejaks on Eesti Politsei ja Piirivalveameti Big Band (solist Airi Allvee) ja õhtujuhiks Rohke Debelakk.

Korp! Ugala ametlikud ettevõtmised kulmineeruvad laupäevastel koosolekutel Tartu ülikooli aulas, kus toimuvad kontsert-aktus ja pidulik koosolek. Vanemuise kontserdisaalis toimuvale vennastuspeole ehk kommersile oodatakse samal õhtul aga enam kui 400 ugalensist ja külalist teistest sõprusorganisatsioonidest.

Põhjalikult renoveeritud saava Ugala konvendihoones toimuvad juubelipidustuste käigus kunstiprojektid, öised järelpeod, referaadid ja arutelud Ugala käekäigust ja ajaloost ning Ugala konvendis esitletakse ka uhket juubelialbumit.

Korp! Ugala juubeliks valmib album, mille toimetajateks on vil!! Juhani Püttsepp ja Kaarel Antons. Juubelialbum vaatleb Ugala ajalugu oma liikmete ja nende tegude kaudu. Erinevatest kümnenditest astub meie ette must-sini-valget teklit kandnud või kandvaid mehi, kellega saame lähemalt tuttavaks. Teine ajaredel raamatus moodustub Ugala meeste suurtest tegudest.

Korp! Ugala juubeliaastat toetavad ja on suureks abiks juubelipidustuste läbiviimisel ugalensised üle terve maailma, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tartu linn, Tartu Ülikool, AS A le Coq, AS Premia Foods, OÜ Pagaripoisid, Viljandi teater Ugala, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor jpt.

Loe lähemalt juubelipidustuste kohta juubeli kodulehelt www.korpugala.ee/ugala100

Kultuuriministeerium

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor

Tartu Ülikooli Kammerkoor