Emakeelepäeva tähistamine Maarja Nuudi kontserdiga

07.03.2016

Korp! Ugala tähistab 14. märtsil emakeelepäeva folkmuusiku Maarja Nuudi kontserdiga. Maarja Nuut kasutab kontserdil oma häält, viiulit ja live-elektroonikat. Tema muusika sügav sõnum on eesti keelest ja helidest.

Korp! Ugala vilistlane Indrek Mustimets ütleb, et „Eesti keel ja meel on olnud Ugala lahutamatud kaaslased juba enam kui 100 aastat. Oleme oma elu korraldanud eesti keeles ja meeles. Eesti keel on Ugalale tähtis, nii ka emakeelne ülikool, emakeelsed jutud ja mõtted, unenäod, kui soovite.“ Seetõttu korraldataksegi emakeele auks üks kena kontsert.

Maarja esines Ugala 100. aastapäeva aulakontserdil „Laulame Eestile“ ning tekitas kontserdikuulajais mõnusaid meeleolusid. Kultusansambli Duran Durani laulja Simon Le Bon: “Kui inglid laulavad, siis kõlavad nad tõenäoliselt nii”. Kuna Maarja Nuut on hinnatud artist  Eesti ja ka maailmalavadel, siis annab ta üsna harva selliseid privaatkontserte.

Selle aasta 14. märtsil täitub 20 aastat, mil Eestis hakati tähistama emakeelepäeva. Enne seda emakeelepäeva polnudki. 14. märts on luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäev ning sellel päeval mõtleb ja räägib Eesti rohkem kui tavaliselt oma emakeeles.

Kontsert toimub esmaspäeval, 14. märtsil kell 20 korp! Ugala saalis.

0b8a3807-2eda-466d-8b86-76412e1c9567